سئو و بهینه سازی آن

سئو چیست؟

سئو-طراحی-سایت-شرکتی

سئو چیست؟سئو چیست

واژه SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است و به معنای بهینه سازی موتور جستجو است.

سئو یا بهینه سازی روشی برای رشد یک سایت و افزایش ترافیک یک سایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجو است.

یکی از روش های افزایش فروش و ترافیک یک سایت سئو می باشد. زیرا اگر سئو یعنی موتور جستجو یک سایت بالا باشد، با جستجوی یک واژه کلیدی موجود در سایت شما، سایت شما در نتایج صفحه نخست گوگل قرار می گیرد و شانس دیده شدن سایت شما بالا می رود و به طبع آن افراد بیشتری با محصولات و مطالب شما آشنا می شوند.

گاهی سوال می شود که سئو سایت خود را برای کدوم سرور انجام دهند؟

که ما به شما با توجه به نمودار زیر، گوگل را توصیه می کنیم.

نمودار سئو

 

تکنیک های سئو در 3 روش سئو کلاه سیاه، سفید و خاکستری دسته بندی می شود.

 

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید:

سئوی کلاه سفید یا White-Hat Seo به نوعی از بهینه سازی سایت گفته می شود که از روش های قانونمند برای رشد سایت و روش و تکنیکی که در راستای اهداف و قانون های گوگل باشد، برای سایت استفاده شود.

 

 

 

 

سئو کلاه سیاه:

سئو کلاه سیاه
سئوی کلاه سیاه یا Black-Hat Seo نوع دیگری از بهینه سازی سایت است که برخلاف سئو سفید، از روش های غیرقانونی و تکنیک هایی که خلاف قوائد و تکنیک های گوگل برای رشد استفاده شود. این روش معمولا در کوتاه مدت، اثر بخشی خوبی دارد ولی در بلندمدت منجر به جریمه شدن سایت توسط گوگل از طریق موتورهای جستجو می شود.

 

 

 

 

سئو کلاه خاکستری:

سئو کلاه خاکستری
سئوی کلاه خاکستری یا Grey-Hat Seo روش سوم از بهینه سازی سایت است. این روش، روش ترکیبی یا بینابین کلاه سفید و سیاه می باشد و بیشتر شبیه روش سئو کلاه سیاه می باشد که با روشی متفاوت استفاده می¬شوند.
در این روش، از روش های غیرقانونی بصورت حرفه ای استفاده می¬کنند و بگونه ای است که اگر با حداقل خطا باشد، موتورهای جستجو متوجه غیرقانونی بودن روش ها نمی شود و علاوه بر رشد سایت، مانع جریمه شدن سایت می¬شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *